محمد آزاد فرماندار شهرستان رامسر و رییس هیات اجرایی انتخابات گفت : تعداد رای دهندگان در این شهرستان   57744 نفر و۱۰۵ صندوق رای در مراکز رای گیری با تعداد عوامل برگزاری انتخابات بیش از ۲۰۰۰ نفر ، انتخابات را برگزار کردند.


وی با اعلام مشارکت  نود و سه و چهارده صدم درصدی رامسری ها در این دوره ازانتخابات نتایج آرای شورای اسلامی شهرهای رامسر ، کتالم و سادات شهر در شهرستان رامسر را به ترتیب آرا به شرح ذیل اعلام نمود:


اعضای اصلی شورای شهر رامسر : ۱.هادی حلاجیان با ۵۹۴۵ رای ، ۲.مجید درجانی با ۴۴۰۵ رای۳.سعیدصفاتی با ۳۷۹۷ رای ، ۴.محمدجعفرخلخالی با ۳۰۸۱ رای ، ۵.محسن کیهان ثانی با ۲۹۶۵ رای


اعضای علی البدل: ۱.حسن فیلی با۲۹۶۱رای. ، ۲.میثم اسدیان با۲۹۰۹رای ، ۳.اسمعیل گوهررستمی با۲۸۱۳رای


اما با شکایت حسن فیلی نفر ششم انتخابات که با اختلاف 4 رای از محسن کیهان ثانی عقب افتاده بود محمد آزاد در اجرای ماده ۷۰ آیین نامه اجرایی قانون شوراهای اسلامی جلسه مشترک هیات های اجرایی و نظارت شهرستان رامسر شب سه شنبه دوم خرداد جهت بررسی شکایت انتخاباتی حسن فیلی تشکیل و پس از بازشماری چند صندوق نمونه  و افزایش آرای ایشان به تعداد 25 رای ، با ۲۹۸۶ رای به عنوان نفر اصلی و پنجم شورای اسلامی شهر رامسر انتخاب شد ، با بررسی به عمل آمده و تعیین تکلیف آرا ، حسن فیلی وارد شورای شهر رامسر شد و محسن کیهان ثانی به عنوان عضو علی البدل تعیین شد.


طبق قانون اگر محسن کیهان ثانی نیز در مهلت قانونی شکایت می کرد ، لازم می شد آرای ایشان نیز همزمان مورد بررسی و بازشماری قرار گیرد اما چون شکایتی از سوی وی ارائه نشده بود ، نتیجه ی انتخابات شهرستان رامسر با تغییر در ترکیب نفر پنجم و ششم اعلام گردید.


 البته محسن کیهان ثانی شکایت خود را در مرحله ی دوم اعتراضات در استان ثبت نمود ، صبح یک شنبه  14 خرداد با حضور دبیر اجرائی هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان مازندران و همچنین نماینده ی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور در فرمانداری رامسر و در حضور محمد آزاد فرماندار و رئیس هیات برگزاری پنجمین دوره ی شوراهای اسلامی شهر و روستا و  اعضای هیات اجرائی و نظارت شهرستان رامسر آرای برخی صندوق های شهرستان رامسر باز شماری می گردد . شنیده ها حاکی است تغییر محسوسی در آرای برخی از صندوق و تغییر مجدد نفر پنجم و ششم صورت می گیرد. اما با رعایت ملاحظات ، اسامی منتخبان تغییر نمی کند.

شاید لازم بود با اتفاق پیش آمده و نا کارآمدی نماینده ی فرماندار بر صندوق در لپاسر و حذف آرای با نام کامل " حسن فیلی " و " محسن کیهان ثانی " ، فرماندار شهرستان رامسر پیش از اعلام سریع مجدد منتخبان رامسر ، در فرصتی مناسب آرای 9 نفر اول  تمام یا برخی از صندوق های پر تعداد مثل ابریشم محله ، لات محله ، آخوند محله ، رمک ، رضی محله ، توساسان و لمتر را بازشماری می نمودند. با شرایط پیش آمده در صندوق لپاسر و لمتر احتمال این که در سایر صندوق ها نیز اتفاق مشابه رخ داده باشد دور از ذهن نیست.

هرچند قانون در بررسی و باز شماری آرای مرحله ی اول ، ملاک را شکایت کاندیداها در موعد مقرر اعلام کرده است ، اما به یقین شکایت فرد پیروزی مثل محسن کیهان ثانی در موعد مقرر دور از ذهن و غیر منطقی است و مبنای حرف ایشان در خصوص این که لازم بود فرماندار در باز شماری آرا ، آرای ایشان را نیز مورد بررسی قرار می داد ، کاملا بر حق است.


آن چه مسلم است رای مردم فارغ از نحوه ی کسب آرای کاندیداها که در برخی موارد با تخلف همراه بوده است ، حق الناس است و تجربه ی این دوره از انتخابات ، طمانینه ی وزارت کشور و اعلام آرای تطبیقی کاندیداهای ریاست جمهوری پس از 11 روز را منطقی جلوه می کند. لازم است در تجربیات انتخابات بعدی پیش از اعلام رسمی و قطعی منتخبان ، 9 نفر اول آرایشان مجددا باز شماری گردد تا حقی از کسی ضایع نشود.


اعضای اصلی شورای اسلامی شهر کتالم وسادات شهر: ۱. محمددوستی با ۴۵۸۹ رای ، ۲. مجیدشعبانی با ۳۳۰۷ رای ، ۳. علیرضامبشری با ۳۰۳۲ رای ، ۴. محمدغلامرضایی نژاد با ۳۰۲۷ رای ، ۵. سیدصادق میرابوطالبی با ۲۸۹۳ رای


اعضای علی البدل: ۱. ابوالقاسم نوروزشمسی با ۲۸۰۰ رای ، ۲. ژاله خیلی کردی با ۲۳۴۴ رای ، ۳. میلادعلیزاده بلترک با ۲۳۳۹ رای


ارسلان نعمتی واجاری بخشدار بخش مرکزی رامسر نیز گفت : بسیار خرسندم که دراین دوره ازانتخابات به عنوان یک مسوول خدمتگذاردرامر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری وپنچمین دوره شورای اسلامی روستایی بودم .


وی در ادامه افزود: 57 صندوق رای در روستاهای بخش مرکزی شهرستان رامسر مشغول جمع آوری ارای روستاییان عزیز منطقه بودند و با شمارش آرا اعضای شوراهای روستائی شهرستان رامسر نیز تعیین تکلیف شدند.

 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد