X
تبلیغات
زولا


ساحل دریا – عصر روز پنج شنبه با هماهنگی تلفنی قرار شد ملاقاتی حضوری و مباحثه ای کوتاه پیرامون انتخابات در شهرستان رامسر شکل گیرد.حوالی ظهر روز جمعه و پس از انجام برخی امور اداری و غیر اداری محمد آزاد فرماندار شهرستان رامسر، در دفتر کار خود پذیرای هیات تحریریه ی هفته نامه ی ساحل دریا بود.


در این نشست از جواهرده ، فرودگاه ، کنارگذر ، تصفیه خانه ی آب ، پروژه های سرمایه گذاری ، هتل سماموس ، انتخابات ریاست جمهوری و برخی از مباحث حاشیه ای سخن گفته شد.


مهم ترین هدف نشست شرایط انتخابات در شهرستان رامسر بود که پس از طرح سوال از طرف هفته نامه ی ساحل دریا ، فرماندار با صبر و حوصله بدان ها پاسخ گفت . مشروح مهم ترین نکات این نشست تقدیم خوانندگان هفته نامه می شود.

شهرستان رامسر دارای 74179 نفر جمعیت است که ترکیب جمعیتی آن با 37220 مرد و 36959 تن زن شکل گرفته است. بدین ترتیب با تقریب کم  261 تن اختلاف ، تعداد جمعیت  زن و مرد در ترازی برابر قرار دارند.


جمعیت روستائی در شهرستان رامسر 17466 نفر می باشد.


اما ترکیب جمعیتی دو شهر آن ، رامسر با جمعیتی بالغ بر35997 نفر که 18079 تن از آنان مرد و 17918 تن از آنان زن هستند.


 شهر کتالم و سادات شهر نیز دارای 20716 نفر می باشد. از این تعداد 10260 تن مرد و 10456 تن زن هستند. در جمعیت این شهردو اتفاق مهم قابل توجه است. ابتدا این که با افزایش 717 نفر جمعیت ، مرز جمعیتی آن از 20 هزار نفر گذشته و در شرایط نام نویسی کاندیداهای شورای شهر کتالم و سادات شهر اتفاق غیر منتظره ای رخ داد و در این دوره شرط ثبت نام به علت افزایش جمعیت از مرز 20 هزار نفر ، از فوق دیپلم به کارشناسی ارتقا یافت.بنابر این برخی از شهروندان فوق دیپلم که خود را برای نامزدی در شورای شهر کتالم و سادات شهر آماده کرده بودند ، غافلگیر شده و شرایط نامزدی را از دست دادند. اتفاق دوم ترکیب جمعیتی کتالم و سادات شهر ، پیشی گرفتن تعداد خانم ها از تعداد آقایان است. در این شهر ، تعداد 196 نفر جمعیت زن  ، بیشر از مردان است .


به منظور برگزاری انتخابات پنجمین دوره ی شورای شهر و دوازدهمین دوره ی ریاست جمهوری ، هیات نظارت انتخابات ریاست جمهوری با ترکیب 3 نفر و در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا  هیات اجرائی با ترکیب 9 نفر و هیات نظارت با انتخاب 5 نفر شکل گرفت. لازم به ذکر است که در هر دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هر 5 نفر عضو هیات نظارت بر انتخابات را نماینده ی مردم در مجلس شورای اسلامی آن منطقه تعیین می نماید. در این دوره از انتخابات 405 داوطلب ، متقاضی شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان رامسر شدند. 90 نفر از این تعداد یعنی 22.3 درصد شرکت کنندگان شهری و 315 نامزد با 78.3 درصد مشارکت از حوزه های روستائی بودند. 44 نفر از داوطلبین زن و 361 تن نیز مرد بودند. و تعداد 109 دواطلب این دوره از شورا ، پیش از این سابقه ی حضور در شوراهای اسلامی شهر و روستا را داشته اند.


نکته ی قابل توجه ترکیب جمعیتی ، حضور فعال زنان در روستاهای رامسر است. در حالی که شهرهای رامسر و کتالم و سادات شهر هرکدام با 3 نامزد زن مواجه هستند ؛ این امر در روستاها با حضور تعداد 38 زن جلب توجه می کند.


به لحاظ ترکیب سنی  ؛ تعداد 19 داوطلب زیر 30 سال ، سه نفر بالای 75 سال و 160 نفر نیز در بازه ی سنی 36 تا 50 سال قرار دارند.


از نظر سطح سواد نیز 152 داوطلب سواد خواندن و نوشتن ( در حوزه های روستائی ) ، 80 نفر دیپلم ، 19 نفر فوق دیپلم ، 117 نفر کارشناسی ، 31 تن کارشناسی ارشدو 6 نفر نیز دارای مدرک تحصیلی دکترا هستند.


شهر رامسر


تعدادکل ثبت نام شدگان در شورا 44 نفر بودند که از این تعداد 41 نفر مرد و 3 نفر زن بودند. از این تعداد یک نفر در هیات اجرائی به علت فقدان مدرک تحصیلی رد صلاحیت شد. 3 نفر دیگردر هیات نظارت رد صلاحیت شدند. از این 4 نفر ، 2 نفر در هیات نظارت استان تائید صلاحیت شدند. و 5 نفر نیز انصراف داده بودند. پس از پایان این سیکل یک نفر دیگر از عرصه ی رقابت با انصراف خارج شد . بنابر این حاضرین در عرصه ی رقابت شهر رامسر 36 نفر شدند.


شهر کتالم و سادات شهر


در این شهر کل افراد علاقه مند به حضور و ثبت نام شده 46 نفر بودند که 3 تن از آنان را زن ها تشکیل می دادند. 7 نفر انصرافی و 4 نفر رد صلاحیت شده ی مرد در این مرحله سهم این شهر بود.پس از بررسی اعتراض رد صلاحیت شدگان ، هیات نظارت استان دو نفر را مورد تائید قرار داد. در این فرصت انتهائی 3 نفر دیگر نیز از عرصه ی رقابت با انصراف کنار کشیدند و جمع حاضر در انتخابات کتالم و سادات شهر به 34 نفر رسید.


شعب اخذ رای


در شهرستان رامسر تعداد 105 شعبه ی اخذ رای پیش بینی شده است که از این تعداد 94 صندق ثابت و 11 صندوق سیار هستند.


تعداد شعب صندوق اخذ رای در شهر رامسر 28 صندوق ثابت و یک صندوق سیار است . شهر کتالم و سادات شهر نیز دارای 18 صندوق ثابت و یک صندوق سیار است. در روستاها نیز 48 صندوق ثابت و 9 صندوق سیار پیش بینی شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد