X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

سخن مدیر مسوول و سردبیر هفته نامه ی « ساحل دریا » ،  مهدی حلاجیان ؛ شماره ی 107 ؛   5  اسفند ماه  1396


هشت سالی است که هفته نامه ی ساحل دریا منتشر می شود و در یکصد و چند شماره ی منتشره مدیر مسوول و برخی از منتقدین قلم به دست مطالب ارزنده ی را برای بهبود وضعیت رامسر در آن منتشر کرده اند. علاوه بر آن دیگر نشریات منطقه نیز دست کم مطالب نقادانه ی کثیری را باز نشر کرده اند.


مدیر مسوول هفته نامه ، علاوه بر مطالب این ستون حرف های قابل استفاده ی بی شماری را برای رشد و توسعه ی رامسر در مذاکرات حضوری و تلفنی به برخی از مدیران رامسر گوشزد نموده است. از این دست سخنان برای سه امام جمعه ی و پنج فرماندار اخیر و برخی دیگر از مسوولین به کرات تکرار شده است اما ظاهرا  علیرغم این که میل به شنیدن هست اما علاقه ای به گوش دادن و عمل کردن نیست.


از دیر باز شهرستان رامسر به واسطه ی زیبائی منحصر بفرد ، شرایط آب و هوائی ویژه معتدل و خشک کوهستانی اش در اندک فاصله تا دریا ، راه دسترسی هوائی و نزدیکی اش به پایتخت مرکز تردد همه ی مسوولان ارشد کشوری و لشگری چه در زمان پهلوی ها و چه در نظام جمهوری اسلامی ایران است. حضور روسای جمهور ، وزرا ، معاونین وزرا چه برای سکونت ، چه برای افتتاحیه ها و چه برای گذر از این شهر زیبا به شهرهای همجوار در همه ی دوره ها ، بهترین فرصت بهره مندی از مواهب مهمانداری است که متاسفانه مسوولین و مدیران ارشد شهرستان از آن کمترین بهره را هم نمی گیرند!!


ای کاش اشکال در همین نقطه بود . از این بدتر نوع نگاه تاسفبار آنان است که حاضر نیستند از فرصت گذر مسوولین شهرستان ، دیگران نیز برای منطقه بهره ببرند.


بارها به مدیران مربوطه گفته شده که مطالبات به حق مردم منطقه ، در قالب پرسش شهروندان و از زبان خبرنگاران به گوش میهمانان بزرگ شهر برسد و از این نمط در خلوت نشست مسوولین چانه زنی دریافت امتیاز شکل گیرد. این اقدام در تعاملات سیاسی " فشار از پائین و چانه زنی در بالا " نام دارد و ماحصلش دریافت امتیاز برای ذینفعان. هرچند که خواسته ی مطلوب مدیر مسوول مباحث سیاسی نیست و مطالبات به حق منطقه ای است.


از آن جمله می توان به تکمیل نهائی تصفیه خانه ی آب ، تکلیف کنار گذر ساحلی ، تکمیل از فاز نهائی فرودگاه ، اصلاح ساختار لوله کش آب شهرستان که هدر رفت وسیع آن خارج از استانداردهای جهانی و حتی ایران است ، روشن شدن تکلیف منطقه ی غرب مازندران ، درخواست تسهیلات مورد نیاز شهر گردشگری و شهر گرشگری الکترونیک ، درخواست اعطای آن چه که مورد نیاز دو دهکده ی گردشگری بین المللی جواهرده و گرسماسر است  و نکات قابل حصول دیگری که مدیران ارشد شهر کاملا به آن واقف هستند ، اما بنا به ملاحظاتی نه خود حاضرند آن را بر زبان آورند و نه اجازه می دهند خبرنگاران ، چشمان بینای مردم و زبان گویایشان ، آن ها را مطرح کنند.


در آخرین نشست با برخی از مسوولین به ویژه از رئیس گردشگری ، معاون فرماندار و در حضور رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رامسر از آنان خواسته شد تا از طرح موجود سر درب ورودی شهرستان رامسر که در آخرین نشست سیزده شهر گردشگری ایران مصوبه ی تخصیص یک میلیارد تومانی برای آن پیش بینی شده بود ، در حضور رئیس سازمان گردشگری و استاندار مطالبه شود. اما دریغ که نه به یادشان ماند و نه احتمالا علاقه مند بودند در این افتتاحیه های شهرستانی ، بازگو شود.


بی شک انتقال خواسته ها از سوی مسوولین به خبرنگاران و مطرح شدن آن ها از زبان خبرنگاران به مدیران ارشد کشوری و لشگری محاسن بی شماری دارد که در این مقال نمی گنجد.


در مسیری دیگر برخی از شیوه های توسعه ی شهری و بهره برداری مناسب تر از باغ سی و یا سی و سه هکتاری که در اختیار شهرداری و شورای شهر رامسر است ، از آن ها خواسته شد که شنونده ی مطالب توسعه محور از سوی کارشناسان خبره ی معماری و شهروندان رامسر باشند اما ظاهرا یک نفره در رامسر، علیرغم پی گیری های مکرر ، موافق این نشست نشد و در نتیجه این نشست برگزار نشد!!!

 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد