سخن مدیر مسوول هفته نامه ی « ساحل دریا » شماره ی  78  ؛   1 شهریور ماه  1395


از انتشار آخرین شماره ی " ساحل دریا " ، دو ماه می گذرد. دو ماهی که توجه و محبت شهروندان ما را شرمنده کرد. تلاش دست اندرکاران برای پوشش مالی هزینه های چاپ نشریه پاسخ نداد و شد آن چه که نباید می شد.


این که تورم در اقتصاد به شدت کاهش یافته حقیقت است اما رکود مستولی بر همه ی ارکان و ساختارهای اقتصادی غیر قابل کتمان است. رکودی که اثرات مخرب آن بر تولید متناسب و مصرف درست ، ملموس است و حتی در زندگی روزمره مشهود.


تلاش دولتمردان برای خروج از رکود تاکنون پاسخ مناسب نداده و همه منتظرند که در شش ماهه ی منتهی به پایان دوره ی دولت ، اتفاق شگرفی در شکستن حریم رکود شکل گیرد. برخی ناظران رکود اخیر را پاشنه آشیل دولت می دانند و تداوم دوره ی بعدی ریاست جمهوری را منوط به ایجاد حرکتی سازنده در چرخه ی اقتصاد می دانند. برخی خوشبینانه منتظر " خبر خوش اقتصادی " و تزریق مالی برای به حرکت در آوردن چرخه ی اقتصادی هستند . خبرهای متناوب رونق در بازار مسکن ، در حد خبر باقی مانده است و اثری در معاملات املاک دیده نمی شود. کاهش سود بانکی برای خروج نقدینگی از بانک ها و افزایش مبلغ وام مسکن برای ترغیب مردم نیز ، دوای درد نشده است. آن چه مسلم است مهم ترین روزنه ی چرخش چرخ دنده های اقتصاد به گردش بازار مسکن گره خورده است ، چرا که بالغ بر صدها عنوان شغلی ، در رونق بازار مسکن ، حرکت خواهند کرد.


در این بازار آشفته ،  علاوه برکاهش رونق در بازار عام و معمول ، سفته بازی بازار مسکن ، طلا و ارز نیز دچار چالش شده است.


" ساحل دریا " در این بازار مشحون از رکود ،  تکیه گاهش مسوولان و مردمی خواهد بود که علاقه مند به رشد و توسعه ، اطلاع رسانی شفاف و صادقانه با آرمان " دقت ، سرعت و صحت " و هم درد و همداستان بودن با شهروندان است. مشارکت فعال عزیزان در چرخش اقتصادی و گردش مالی هزینه های چاپ ، نشر و توزیع دور از ذهن نیست و همت بلند مردم نیک خواه " ساحل دریا "  تداوم انتشار آن را رقم خواهد زد. هر چند مطالبات هفته نامه از برخی ادارات و نهادهای شهرستان هنوز باقی مانده است.


 در این شماره مروری بر مهم ترین خبرهای رخ داده در شهرستان رامسر ، به منظور حفظ روند تاریخ شفاهی منطقه و درج در هفته نامه مد نظر بوده و کمتر به تحلیل و بررسی پرداخت شده است.

 

 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد