در هفته ی دوم خرداد ماه خبر انتصاب سید جلیل مرتضوی امام جمعه ی شهرستان رامسر به امامت جمعه ی شهرستان آمل منتشر شد و مراسم تودیع و معارفه ی او در شهرستان آمل انجام گرفت.


بی شک یکی از موثرترین ائمه ی جمعه ی شهرستان رامسر پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، سید جلیل مرتضوی بود. او با شجاعت و پشتکار مثال زدنی اش تحول شگرف و نوینی در مراودات سیاسی ، فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی شهرستان رامسر رقم زد . تغییرات ارزشمندی که با پایه گذاری محکم او ، امکان تزلزل در آتیه نخواهد داشت.


تلاش برای رایگان کردن زمین های بنیاد علوی صاحبان املاک خرد و کلان منطقه ، پافشاری و مبارزه ی بی امان او برای جلوگیری از انتقال دانشگاه بین الملل رامسر ، تغییرات اساسی در ساختمان مصلی جوادالئمه شهرستان رامسر ، ایجاد بنیاد خیریه و نیکوکاری جوادالئمه ، برگزاری مراسم ویژه ی اعیاد و عزای اهل بیت علیهم السلام در مقیاس کشوری و استانی و پوشش رادیو تلویزیونی آن ها ، همکاری و هماهنگی ویژه با ادارات و نهادها و برگزاری جشن های هفته ی رامسر ، گل گاو زبان ، شیر دوشان ، بهار نارنج و پافشاری بر برگزاری فستیوال های ملی در رامسر ، ساخت و ایجاد ساختمان مستقل امام جمعه و حسینیه ی مرتبط با آن ، حضور خستگی ناپذیر در جلسات رشد و توسعه ی شهرستان رامسر در مرکز استان و تهران ، غمخوار بودن کسانس که مشکلات جانبی در زندگی آن ها وارد می شد چه به لحاظ مالی و چه به لحاظ زندانیان ، اعدامی ها و... بخشی از زحمات ارزشمند اوست که از خاطره ها محو نمی شود.


بی شک حضور او در شهرستان آمل که با خواست بلامنقطع ذی نفوذان منطقه برای رشد و توسعه ی منطقه توام بوده و حمایت بزرگان آمل را در چنته داشته ، اتفاقی خوب برای آمل است و ضرری جبران ناپذیر برای شهرستان رامسر است.

بی شک هر انسانی در حیطه ی عمل دچار لغزش و خطاهائی نیز هست و یا عده ای خواسته یا ناخواسته پس از انجام هر عملی دچار چالش شده اند و عمل سید جلیل ممکن است آن ها را دچار چالش کرده باشد ، لیکن آن چه مسلم است برآیند حرکات ارزشمند و حساب شده ی او و سنت شکنی های شگفت انگیزش خصوصا در اعیاد قربان ، غدیر و فطر ذائقه ی بسیاری را تا دیر دست ها نوازش خواهد داد.


لازم است به عنوان کسی که در بدو ورود ایشان مورد محبت ایشان قرار گرفتیم و در حل معضلات پیش آمده ، به عنوان حلال مشکل گام های اساسی و حیثیتی از خود بجای گذاشت، صمیمانه تشکر کرده و به پاس همه ی زحماتش در چند سال حضورش در رامسر تقدیر ویژه نمایم. هرچند که آن " مرد " رفته است ؛ اما همیشه یادش با حلاوت و شیرینی در ذهن ها به یادگار خواهد ماند.


رامسر شهرستانی با اعتباری ملی و بین المللی است و انتظار این است گزینه های امامت جمعه ی شهرستان رامسر نیز در افزایش اعتبار آن بکوشند و طبیعی است نگاه ستاد اقامه ی نماز جمعه ی کشور نیز جز این نیست. پیشاپیش و قبل از آن که امام جمعه ی جدید شهرستان رامسر پا در این عرصه ی بزرگ نماید ، خیرمقدم و تبریک ویژه ای تقدیم حضورش می داریم و دست اورا به گرمی برای تعالی و توسعه ی منطقه به گرمی می فشاریم.

 

 

 

نظرات (1)
دوشنبه 10 خرداد‌ماه سال 1395 ساعت 02:41 ب.ظ
لم یشکرالمخلوق ولم یشکرالخالق
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد