X
تبلیغات
زولا

سخن مدیر مسوول نشریه ی « ساحل دریا » شماره ی  69   ؛  اول بهمن ماه  1394


اصلن به فکر مردم نیستند. بیکاری ، اقتصاد زجر آور ، فساد ریشه دوانده در برخی آدم ها ، ادارات و نهادها ؛ این همه رای دادیم چی شد ؟  چه کار برایمان کردند ؟ هرکسی آمد کار خودش را جلو برد  و...


کمتر از چهل روز دیگر انتخابات دهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی برگزار می شود و خواسته یا ناخواسته وکیل مردم در چهار سال آتی انتخاب خواهد شد. آن چه که این روزها از فحوای گفت و گوهای شب نشینی ها و دور هم نشینی ها استنباط می شود چند نکته ی حائز اهمیت است. سوالاتی که ذهن مردم را درگیر کرده است و توقعاتی که نمایندگان و مردم در قبال هم به نمایش می گذارند ، کمترارتباطی با وظایف نمایندگان مجلس دارد و عجیب آن که هم کاندیداها و هم مردم دانسته به طرح و گسترش پرسش و خواسته های فوق دامن می زنند.


اولین وظیفه ی نمایندگان تهیه و تدوین قوانین درست ، توسعه محور وارزشمند برای کشور است و پس از آن نظارت بر اجرا و بازخواست از مجریان در صورتی که کاهلی نمایند ، می باشد.


اما طبق آمار ، در تدوین قوانین بسیار کاهل و منتظر ارایه ی طرح از سوی دولت مانده و نظارت نمایندگان معطوف شده است به گماردن مسوولان هم عقیده و از طیف خود در ادارات و نهادهای شهرستان و استان که سبد آرای دوره های دیگر آنان خالی نماند و در عوض کاملن به سیستم اجرائی روی آورده و به جای نظارت بر اجرای صحیح ، خود را مجری همه ی امور می بینند. نوشتن نامه های متنوع به ادارات و نهادها به منظور رتق و فتق امور از بدیهی ترین کار آنان می شود و فارغ از وعده ها و تبلیغات انتخاباتی متنوع و آرمانشهر گرایانه ، تمام همتشان ، ادامه ی دوره ی نمایندگی است و اجرای کارهای روزمره .


کاندیداهای دیگر نیز ، برای آن که از غافله عقب نمانند ، روی به ارائه ی وعده های جدیدتر و جذاب تر آورده و دامنه ی وعده های رویا گونه گسترش می یابد. در این میان اگر کاندیدائی صادقانه از تلاشش برای اقدام درست به وظایف نمایندگی روی آورد ، رویگردانی عام مردم از او ، به واسطه ی صداقتش دور از ذهن نیست. جامعه ی بیمار ، مشتاق شنیدن وعده های بی پایه و غیرقابل حصول است و در این میان هر که حراف تر و چرب زبان تر باشد ، امید موفقیتش بیشتر.


هرچند از دوره ی اول تا امروز این مسابقه شتاب بیشتری گرفته است ، اما با روند رو به تصاعد سطح تحصیلات و تجربیات مردم ، امید است آرام آرام ، نماینده ی ی مردم ، نمایندگی کند و در تصویب قوانین و بودجه ریزی با نگاه کلان نگر ، توسعه ی منطقه و حوزه ی انتخابیه ی خویش را رقم زند.


مردم ؛ انتخاب باشماست...

 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد