X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

سخن مدیر مسوول نشریه ی « ساحل دریا » شماره ی  68   ؛  اول دی ماه  1394


از ابتدای  انقلاب اسلامی ، فصل زمستان منشا اثرات ماندگاری بر روند پیروزی و ماندگاری انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بوده است.  فرار شاه در 26 دی ماه ،  ورود امام در 12 بهمن ، پیروزی انقلاب در 22 بهمن و انتخابات مکرر مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه از نمونه های بارز حوادث گرم و زنده  در فصل  سرد زمستان  است. هر چهار سال یک بار اسفند ماه شور و حال کاملن سیاسی به خود گرفته و یکی از مهمترین ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران شکل می گیرد.


در هفتم اسفند 1394 ، دهیمن  دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات برگزیده شدن کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری  برگزار می شود . هفته ی اول دی ماه  اما زمان ثبت نام کاندیداهای این دو مجلس است. فرصتی که جرقه های فعالیت های گسترده ی سیاسی و اجتماعی در آن شکل می گیرد.


همیشه در طول دوران انقلاب اسلامی مردم منطقه ی رامسر ، تنکابن و عباس آباد با شور و شعور به دنبال کاندیداها و انتخاب اصلح می روند. انتخابات شکل می گیرد و فردی انتخاب می شود که اکثریت نسبی آرا را اخذ کرده و به طور طبیعی رای همه ی مردم را ندارد. این آغاز چالشی است که دامنگیر مردم و نمایندگان منتخب می شود . برخی از نمایندگان منتخب هیچگاه رضایت موکلان خود را بدست نیاورده اند و برخی از آنان نیز پس از انتخاب شدن در منطقه حتی حضور فیزیکی نداشته اند. این مقوله از دو جهت قابل توجه است  کسانی که انتخاب می شوند و کسانی که انتخاب می کنند.


برخی انتخاب شوندگان راه را اشتباه می آیند و بدون توجه به اصل وظایف نمایندگی ، دنبال پرستیژ نماینده شدن هستند و البته از هر  ابزار درست و نادرست برای رسیدن به آن بهره می گیرند .


از دیگر سو برخی انتخاب کنندگان نیز راه درست را نمی پیمایند  ، چرا که هیچ به دنبال گزینش و انتخاب فرد صالح نمی روند و اسیر موج تبلیغات ناسالم و غیر واقعی می شوند. بعضی ها رای نمی دهند !!! ، برخی نیز تا روز رای گیری و حتی نزدیک شدن به صندوق رای دادن نمی دانند به چه کسی رای خواهند داد. عده ای در خانه تصمیم می گیرند به کسی رای دهند و تا رسیدن به صندوق رای و یا حتی لحظه ی نوشتن برگه رای ، نظرشان عوض شده و اسم کس دیگری را می نویسند و  همه ی این گروه ها از آن روز تا 4 سال ناراحت  و شاکی هستند که چرا نماینده کاری نمی کند ، چرا نماینده پیدایش نیست ، چرا نماینده در مجلس دیده نمی شود و صدها چرای دیگر.


شهروندان فهیم ؛ انتخاب حق شماست ، شما در انتخاب مختار و آزاد هستید . وظیفه شهروندی شما حکم می کند که در انتخابات شرکت کرده و رای دهید و شخص مورد نظر خود را از میان کاندیداهای تائید صلاحیت شده انتخاب و به مجلس شورای اسلامی بفرستید.یادتان باشد ؛ اگر رای ندهید و انتخاب نکنید ، کسانی رای می دهند و لاجرم برای شما انتخاب می کنند.

تصمیم با شماست، از امروز فرد صالح مورد نظر خویش را از میان کاندیداهای تائید شده گزینش کنید  و در روز انتخابات به او رای دهید  ؛ تا فردا به علت مشارکت نکردن  در انتخاب ، کسی بر شما تحمیل نشود

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد