مهدی حلاجیان ؛ ساحل دریا - غروب آخرین روز فروردین به همراه محمد حسین شعشعانی به مرکز خرید آرامش مراجعه کردیم. پهلوان نژاد تحصیلکرده ی دکترای مدیریت و مجری ساخت پروژه ی مرکز خرید آرامش در دفتر کار حضور نداشت. با مهیار فیروزبخش مجری توانمند و آتیه دار رامسری چند دقیقه ای هم کلام شدیم. در حین خروج از مرکز خرید با پهلوان نژاد و خانواده اش مواجه شدیم   و در ورودی مرکز خرید آرامش با ایشان هم کلام شدیم.


پهلوان نژاد از تلاش ها ، سنگ اندازی ها ، درخواست های قانونی و غیرقانونی افراد ، فشار سمن ها ، رسانه ها و فقدان حمایت در خور از سرمایه گذاری در رامسر گفت. او درد دل بسیار داشت و گفت شاید آخرین روزهای حضورش در رامسر باشد و به درخواست هیات مدیره  شرکت برای پروژه ای عظیم به تهران برود.


نکته ی اصلی و تعریض آن ها به تبعیض ایجاد شده توسط میراث و قوانین شهری بود و درخواست آنان تعمیم دادن حذف قوانین دست و پاگیر برای همه ی شهروندان ، اما تصور پهلوان نژاد این بود که رسانه ها و سمن ها مخالف ساختمان آرامش هستند . هرچند در خصوص فقدان پیگیری مسوولین شهری برای حذف حرائم غیر لازم شهرستان رامسر ، حق با پهلوان نژاد بود.


این گفت و شنود برای مصاحبه و انتشار پیش بینی نشده بود اما اهم مطالب مطرح شده به شرح ذیل می باشد.


-          سابقه ام روشن و قابل دفاع است و نگران هیچ چیز نیستم. در تمام سال های دفاع مقدس حضور پر رنگ داشتم ، در لشگر 25 کربلا نیز حضور داشتم ، تحصیل کرده ام و عشقم آبادانی ، رشد و توسعه ی ایران است.


-          محدوده ی باغ سی هکتاری دنیای درآمد میلیاری است، سال هاست از آن بهره ای نمی برید. احداث باغ گل ، باغ پرندگان ؛ آب نماها و تفرج گاه های طبیعی ، کم هزینه ترین و پر درآمدترین طرح های این باغ است. اگر این باغ در اختیار ما بود ثروت میلیاردی برای شهرستان به ارمغان می آمد.


-          در مقطعی آمدند دور زمینی را خط کشیدند تا مطالعات گردشگری در آن انجام دهند ، با طولانی شدن مدت و فراموشی اصل قضیه ، این خط کشی ملاک محدوده ی گردشگری و میراثی شده و حالا کسی جرات تغییر این خط کشی را ندارد.


-          در حالی که جهان به سمت ساختمان های مرتفع در حرکت است ، قوانین دست و پا گیر رامسر ، از رشد و توسعه ی آن می کاهد. بجای مسوولین مرتبط مجبور شدم دنبال اصلاح این قوانین دست و پاگیر بروم ، وقتی موفق شدم سمن ها و رسانه ها فشار آوردند و مجبور شدیم با آن که مجوز لازم را داشتیم ، از اهدافمان دور شویم.


-          هزینه های که برای زیباسازی و استحکام ساختمان شده است تا صدها سال دیگر این ساختمان را ماندگار می کند.


-          آن هائی که ادعای شهروندی رامسر دارند ، تحصیلکرده هستند و مرکز خرید را مانع توسعه می دانند، خودشان چه قدمی برای رشد منطقه برداشته اند؟


-          چند سرمایه دار در رامسر حضور دارند که حاضر به سرمایه گذاری نیستند؟ چرا ترجیح می دهند پول هایشان در بانک بماند و سود بانکی دریافت کنند؟


-          مرکز خرید آرامش جور کمبود برنامه های فرهنگی شهر را می کشد . چرا همه توقع دارند مرکز خرید آرامش حامی مالی آن ها باشد؟


-          مرکز خرید آرامش حامی جوانان هنرمندی شده است که پیش از این در کنج خانه ها بودند. معرفی این هنرمندان به دیگر شهرها از دیگر کارهای آرامش است.


-          مرکز خرید آرامش با جذب نیروهای بومی شهرستان گام مناسبی را برای خیل جوانان بیکار فراهم کرده است و آن ها را از قهوه خانه نشینی و اتلاف وقت بیهوده ، جذب بازارکار و افزایش راندمان مولد کرده است.


-           رامسر 7 غروب تعطیل می شد ، اما با آن که 20 درصد ظرفیت مرکز خرید راه افتاده ، توانستیم تا پاسی از شب ، مردم و گردشگران را در مرکز تجاری دور هم جمع کنیم.


-          بیائید دست هم را بگیریم و برای رشد و توسعه تلاش کنیم. همه ی ما ایرانی هستیم و برای ایران بزرگ فعال باشیم. رامسری و غیر رامسری کردن موضوع ، کمکی به رشد منطقه نخواهد کرد.

 

 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد