سال های متمادی بود که مردم استان های مازندران ، گیلان ، گلستان ، قزوین ، خراسان رضوی ، خراسان شمالی و  ایلام  در گیر یک ماجرای ناخواسته که از زمان پهلوی اول دامنگیر منطقه شده بود رنج می بردند.


پهلوی اول بهترین زمین های مناطق استان های یاد شده را با زور و سندسازی به نام خود ثبت کرد. وی از این طریق می خواست مالکیت ارباب رعیتی حذف !! و قدرت بلامنازع ارباب ها را محدود کند. این اقدام هرچند به ظاهر خوشایند بود اما مردمی که در زمین آبا و اجدادی خود مشغول کار و زندگی بودند را دچار مشکل دیگری نمود.


پس از خلع پهلوی اول و به قدرت رسیدن پهلوی دوم ، ساماندهی املاک و سند زدن به نام محمد رضا شاه در دستور کار قرار گرفت . در محدویت اطلاع رسانی ، رانت خواری و فقدان آگاهی مردم اطلاعیه ای محدود در نشریات معدود آن زمان چاپ و از مردم خواسته شد تا املاک خود را با پرداخت بهای ناچیز از " بنیاد پهلوی " تحویل گرفته و به نام خود کنند. عده ای سودجو و رانت خوار از فرصت سو استفاده کرده برخی از مرغوبترین زمین ها را با زد و بند به نام خود کردند و بقیه ی املاک موجود به نام پهلوی دوم مستند گردید.


پس از پیروزی انقلاب اسلامی  ، املاک بنیاد پهلوی به بنیاد مستضعفان واگذار گردید. بنیاد مستضعفان نیز با دریافت قیمت منطقه ای در تبدیل اسناد مردم منطقه اقدام نمود و مردم مجبور به پرداخت بهای مناسب تعیین شده بودند. چند سال پس از پیروزی انقلاب ، با تشکیل بنیاد علوی ، ملکیت زمین های بنیاد پهلوی به بنیاد علوی واگذار شد.


بنیاد علوی اما در یک اقدام عجیب در سال 1386 به جای اخذ " قیمت منطقه ای " ، قیمت " ارزش کارشناسی روز " زمین را ملاک ارزش گذاری ثمن ملک نمود و فشار مضاعفی را به مردم تحمیل نمود. مردم مجبور بودند زمین های که ارثیه ی آبا اجدایشان بود  ؛ برای دریافت سند معادل قیمت کارشناسی روز از بنیاد علوی خریداری کنند !!! یعنی باید زمین خود را با پرداخت قیمت روز ، از بنیاد علوی خرید نمایند.


اعتراضات گسترده ، نوشتن نامه به دوایر دولتی ، نامه های متعدد به مراجع تقلید کشور و علیرغم تاکید همه ی مراجع بر محق بودن مردم ، باب گشایشی باز نشد.


نامه نگاری به دفتر مقام معظم رهبری و ارسال توماری با هزاران امضا ، آخرین راه حل مد نظر پی گیران این مشکل بزرگ بود. پس از ارسال و پیگیری های لازم با دستور موکد مقام معظم رهبری برای اعاده ی حقوق مردم ،  جلسات متعددی برگزار و سرانجام نتیجه ی حاصل ، استناد به دستور مساعدت مقام معظم رهبری بود .


جلسات متعددی که با حضور سید جلیل مرتضوی امام جمعه ی شهرستان رامسر ، آهنی مدیرکل بنیاد علوی استان ، عبدی رئیس بنیاد علوی شهرستان رامسر و تنکابن ، رستم زرودی فرماندار سابق شهرستان رامسر و حسین شعبان سروری فرماندار شهرستان رامسر  نتیجه داد و  آئین نامه ی جدیدی در تاریخ 28/9/1391 از طرف بنیاد علوی صادر شد که بارقه ی امید را در دل ها زنده کرد. حضور شمس الله شریعت نژاد در چند جلسه ی مذکور  و پیش از این جلسات ،  پیگری های مکرر و خستگی ناپذیر قاسم قلی پور شهروند رامسری و عضو اسبق شورای شهر رامسر ،  قابل تقدیر است.


علیرغم تصویب این طرح در زمان فروزنده ، رئیس پیشین بنیاد ، متاسفانه اقدام مناسبی در آن مقطع انجام نگرفت. با انتصاب سعیدی کیا به ریاست بنیاد ، روند ابلاغ و تصویب  آئین نامه ، رشد فزاینده ای گرفت . مردم از اعتماد و سرعت عمل جناب سعیدی کیا صمیمانه سپاسگزاری می کنند.


خوشبختانه بیش از یک سال است که این آئین نامه اجرا و به صورت کاملن رایگان چندین تن از شهروندان رامسری عضو بهزیستی و کمیته ی امداد امام خمینی رحمت الله علیه ، اسناد املاک خود را از دست سید جلیل مرتضوی امام جمعه ی شهرستان رامسر در مصلی حضرت جواد الائمه علیه السلام دریافت نموده اند.


آئین نامه ی اصلاحی ماده ی 46 در مصوبه ی شماره ی یک جلسه ی شماره ی 434 تاریخ 28/9/1391 هیات امنای بنیاد برای استان مازندران ،  به شرح ذیل  به تصویب رسید.


بند الف : شامل متصرفینی که تصرفات ایشان به قبل از 5/4/1358 نمی رسد بدون سقف مساحت ، به تشخیص کمسیون معاملات املاک حداکثر 25 درصد پائین تر از قیمت کارشناسی روز محاسبه و اخذ می گردد.


بند ب : در خصوص متصرفینی که تصرفات متقاضی مربوط به قبل از تاریخ 5/4/1358 باشد ، حداکثر تا 50 درصد پائین تر از قیمت کارشناسی روز محاسبه می شود . این تخفیف ها برای املاک تجاری تا 25 متر مربع و برای املاک مسکونی تا 250 متر مربع قابل اعمال است.


بند ج : مخصوص افراد بی بضاعت و کم بضاعت می باشد.


منظور از افراد کم بضاعت و بی بضاعت افرادی می باشند که تحت پوشش یکی از نهادها یا سازمان های حمایتی از جمله سازمان بهزیستی یا کمیته ی امداد حضرت امام خمینی  رحمت الله علیه قرار دارندیا به دلیل کهولت سن یا بیماری های خاص خود یا افراد تحت تکفل ، توان کسب در آمد نداشته یا درآمد آن ها حداکثر تا سقف حداقل دستمزد ماهیانه مصوب مراجع ذیصلاح بوده و یا درآمد آن ها کفاف اداره امور معیشتی را ایشان نداشته باشد ، به شرح جدول ذیل :-          مسکونی روستائی


 تا سقف 400 مترمربع به صورت رایگان و مازاد مساحت قابل واگذاری نسبت به مساحت رایگان از 400 تا 700 مترمربع با اخذ 10 درصد قیمت کارشناسی روز-           مسکونی شهری


 تا سقف 250 مترمربع به صورت رایگان و مازاد مساحت قابل واگذاری نسبت به مساحت رایگان از 250 تا 500 مترمربع با اخذ 10 درصد قیمت کارشناسی روز


-          تجاری روستائی ، شهری


 تا سقف 25 مترمربع به صورت رایگان و بیش از 25 مترمربع با اخذ 25 درصد قیمت کارشناسی روز-          زراعی باغی روستائی


 تا سقف 2500 مترمربع به صورت رایگان و بیش از 2500 مترمربع با اخذ 25 درصد قیمت کارشناسی روز-          زراعی باغی شهری


 تا سقف 1500 مترمربع به صورت رایگان و بیش از 1500 مترمربع با اخذ 25 درصد قیمت کارشناسی روز-          سایر کاربری ها


 تا سقف 100 مترمربع به صورت رایگان و بیش از 100 مترمربع با اخذ 25 درصد قیمت کارشناسی روزمردم شهرستان رامسر از دستور مساعدت مقام معظم رهبری و برداشتن بار بزرگ مالی از دوش شهروندان را یک اقدام ارزشمند و ماندگار می دانند. ثمره ی فداکاری و ایثار مردم منطقه  برای انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس  و میهن اسلامی ، با اشاره ی مقام عظمای ولایت حلاوت تازه ای یافت و در مختصری که " قل و ما دل " باشد صمیمانه به پیشوای خود می گویند : رهبر عزیز متشکریم.

نظرات (58)
دوشنبه 10 فروردین‌ماه سال 1394 ساعت 01:19 ب.ظ
آقا اینکه راه حل در اسلام معامله اید با رضایت باشد رضاخان به زور گرفت باطل دوم اینکه پولش راذ هم نمی داد مردم را می دند وبه زور امضا می گرفتند حالا چی شده که رضاخان نماد شریعت شده ؟
امتیاز: 2 1
پاسخ:
سلام
مطلب را چند بار دیگر هم بخوانید
برداشت شما از مطلب نادرست است
جمعه 25 اردیبهشت‌ماه سال 1394 ساعت 10:25 ق.ظ
منظور از مالک کیست, روستایی که نسق ندارد و مالک ملکش کس دیگری است که احکام استرداد دارد, حکم این زمینها چیست, ایا دولت از کیسه خلیفه میبخشد, عرصه باغات روستایی مال مالک است نه روستایی متصرف,
امتیاز: 5 1
دوشنبه 8 تیر‌ماه سال 1394 ساعت 10:06 ق.ظ
مطالبتون عالی بود از هر کسی در مورد قیمت بنیاد علوی پرسیدم خبر نداشت یا اطلاعات نمی دادن.خیلی ممنون. اما یه سوال داشتم یه باغ که داخلش یه خونه در روستاست چند مترش رایگانه و چند درصد قیمت را باید پرداخت کنم.
امتیاز: 1 1
پاسخ:
سلام
با تشکر از لطف شما
بنده اطلاع دقیق ندارم
بنیاد مسکن و بنیاد علوی می توانند شما را راهنمائی کنند
اما طبق تعریف به متراژ زمین و بنا بستگی بسیار دارد
چهارشنبه 7 مرداد‌ماه سال 1394 ساعت 07:03 ب.ظ
امتیاز: 0 3
شنبه 3 بهمن‌ماه سال 1394 ساعت 11:45 ق.ظ
سلام و درود خدا و ملایکه برشما عزیزان 8 سال قبل قطعه زمینی به مساحت 350 متر مربع در شهرستان هیرمند زابل روستای کندو خریداری کردم ولی تاکنون موفق به دریافت سند نشدم فروشنده و... در کارم سند اخلالگری می کنند خواهشمند است راهنمایی و همکاری فرمایید
امتیاز: 1 1
سه‌شنبه 20 بهمن‌ماه سال 1394 ساعت 06:19 ب.ظ
درود فراوان به رهبر عزیزمان وتشکر وقدردانی از ایشان وریاست محترم بنیاد که واقعا به فکر این ملت مستضعف می باشند
امتیاز: 0 3
چهارشنبه 19 اسفند‌ماه سال 1394 ساعت 01:47 ق.ظ
با درود
من فاقد مسکن و یا هر گونه ملک هستم و درحال حاضر اجاره نشین در حاشیه تهران هستم , چگونه می توانم از زمینهای واگذری مسکونی یا کشاورزی بهرمند شوم من جانباز نیز هستم
با سپاس
امتیاز: 1 1
پاسخ:
سلام
متاسفانه مطلع نیستم
مبحث ما در خصوص زمین هائی است که مال شخصی افراد است و فاقد سند هستند و در سند مادر به نام رضا پهلوی قید شده است.
به بنیاد جانبازان مراجعه کنید
جمعه 6 فروردین‌ماه سال 1395 ساعت 08:50 ب.ظ
برا مرجعه به بنیاد علوی جهت قطعه زمین در منطقه سواد کوه به چه آدرسی باید روجوع کرد
امتیاز: 1 0
پاسخ:
سلام
ابتدا ثبت شهرستان سوادکوه
سپس آن ها شما را به
بنیاد علوی شهرستان سواد کوه معرفی می نمایند
شنبه 21 فروردین‌ماه سال 1395 ساعت 03:11 ب.ظ
من در سال 81 زمینی به مساحت 690 متر از یک روستایی خریداری کردم و پس از گرفتن مجوز ساخت اقدام به ساخت نمودم در سال 82 پایان کار را از بنیاد مسکن دریافت کردم که پس از تهیه نقشه توسط مهندسین بنیاد مسکن مدارک را تحویل دهیار داده که با ثبت ساری جهت بررسی ارسال شد در سال 93 من را به بنیاد علوی معرفی کردند مسول بنیاد اعلام کرد اگر اگر پول 690 متر را بر اساس قیمت روز پرداخت کنم میتوانم سند بگیرم من در کمربندی چالوس نوشهر در روستای درزیکلا ساکن هستم وضع من را روشن نمایید
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
با شاره به مصوبات ذکر شده در متن به بنیاد علوی مراجعه نمائید
قاعدتا باید 250 متر را رایگان و مازاد آن را بر اساس نرخ مصوب خودشان اقدام کنند
سه‌شنبه 7 اردیبهشت‌ماه سال 1395 ساعت 12:46 ب.ظ
سلام تا به امروز تمام سندهای اعلام شده بصورت نمادین بوده و سند واقعی صادر نشده (اردیبهشت 95 )
امتیاز: 0 0
چهارشنبه 29 اردیبهشت‌ماه سال 1395 ساعت 11:14 ق.ظ
با سلام آیا زمین های شهری زیر 200 متر مربع در استان گلستان قیمت گذاری شده و یا اینکه باید هنوز منتظر بود و یا مثل استان های دیگر متوسل به مقام معظم رهبری شد
امتیاز: 3 3
پاسخ:
سلام
این موضوع فقط مربوط به زمین های بنیاد علوی است
راهکار ارزشمند مقام معظم رهبری برای تسهیل کار بوده و به متراژ نیز بستگی ندارد.
کسی متوسل به ایشان نشده و
دستور آسان کردن مالکیت برای املاک بنیاد علوی صادر شده است
شنبه 22 خرداد‌ماه سال 1395 ساعت 04:03 ب.ظ
قیمت کا رشنا سی زمین را از کجا فهمید
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
قیمت کارشناسی زمین در خود بنیاد علوی و اداره ی ثبت اسناد و املاک قابل دستیابی است
دوشنبه 24 خرداد‌ماه سال 1395 ساعت 02:53 ب.ظ
سلام زمینی که از دوران پهلوی به نام خانواده پهلوی بوده و در اون زمان در سال 47 متراز بالایی رو به یک مهندس فروختن و زمان انقلاب مهندس به امریکا رفته و بعد از 38 سال مهندس با تمام مدارک خرید از پهلوی و سند تک برگ شیر خورشید اومده به ایران برای موقعیت زمین چه اقدامی باید کرد منتظر پاسخ میمونم
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
کسی که برای زمینی سند دارد
مالک است و هیچ کاری نمی شود با آن کرد
مگر ثابت کنید سند جعلی است.
در ضمن سند زمان شاه تک برگ و شیر خورشیدی نیست
بلکه سند چند صفحه ای منگوله دار است.
سه‌شنبه 5 مرداد‌ماه سال 1395 ساعت 02:37 ب.ظ
من میخواهم زمین سه هکتاری 50 ساله دست ماست را برایمان سند کنند ادرس زمین در سمت غرب اسب دوانی بندرترکمن میباشد. از شما عزیزی که این پیام بنده حقیررا میخوانیدلطف کنید این پیام به دست کارکنان شریف بنیاد علوی امام خمینی استان گلستان برسد متشکرم از همه هموطنان ومقام معظم رهبری عزیز دستانش را با قلبم بوسه میزنم
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
لطفن با تنظیم موارد خواسته شده ی اداره ی ثبت شهرستان خودتان اقدام کنید
شنبه 3 مهر‌ماه سال 1395 ساعت 08:50 ب.ظ
پدر بزرگ من ارباب 4تا ده تو علی اباد خرم اباد تنکابن بود مازون گلهِ.ِِخشکراش پشته علی اباد (که بنام پدر بزرگم هست) و یجا دیگه جمعا 2هزار هکتار میشه که رضاه شاه میگیره محمدرضا شاه پس میده دارای بنچاق قاجار هست که مدارکشم داریم!!خانواده من 40 سال از ایران میرن وقتی میان اون سرایدار وچوپان ها که شیرو کره میگرفتن وبچه نوهایشان تیکه تیکه ساختن جاهای خوب وهموار بیشترشان خولج نام دارن واما حال....ما ساکن کرج خانه اجاره اایی هستیم ما از چه راهی میتونیم ان مقدار زمینی که مانده را سند دار کنیم به اون اهالی هم کار نداریم
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
راه سند دار شدن زمین شما
اگر بنچاق و مدارکش موجود است مراجعه به اداره ثبت املاک تنکابن و طی مراحل اداری بطور قطع سند کل زمین ها به نام شما می شود حتی اگر ساختمان داشته باشند
اگر مدارک دستنویس است تهیه ی استشهاد محلی و تائید شورا و یا هیات امنای محل که احراز ملکیت شما ثابت شود . سپس مراجعه به اداره ثبت املاک و تکمیل موارد مورد خواست آن اداره
سه‌شنبه 9 آذر‌ماه سال 1395 ساعت 10:02 ب.ظ
سلام
پدرم قطعه زمینی واقع در کرج در سال 1336 خریداری میکند که سند رسمی آن موجود میباشد که در دفترخانه 140 تهران ثبت شده .
آن زمین قبل از انقلاب توسط بنیاد پهلوی مصادره میشود و سپس بعد از انقلاب به بنیاد علوی انتقال سند داده میشود .
حال این شرایط شامل حال ما هم خواهد شد؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
اگر سند بنام شماست یا مستندات مالکیت دارید
البته باید بررسی شود علت مصادره چه بوده؟ مالکیت خاندان پهلوی یا مطالبه ی دیگر
اگر به عنوان املاک پهلوی مصادره شد بله شامل آن هم می شود
شنبه 13 آذر‌ماه سال 1395 ساعت 06:32 ب.ظ
ممنون از شما
در مورد قطعه زمین کرج که محبت کردید جواب دادید .
بنده پس از مراجعه به اداره ثبت کرج و اسنادی که به من دادند گفتند این زمین در زمان اصلاحات ارضی توسط حکومت پهلوی سند شمارو باطل و بنام بنیاد پهلوی کردند و سپس بعد از انقلاب ملی اعلام شده و توسط اداره مسکن و شهرسازی به بنیاد مستضعفان انتقال سند شده که بنیاد هم به بنیاد علوی انتقال سند داده .
این شرح واقع این زمینه .
حالا طبق شرایط فوق و اینکه زمین رو هم میخ کوبی کردم میشه اقدام کرد ؟
و اینکه به کجا باید مراجعه کنم .
تشکر
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
با اشاره به انتقال سند ، عملا کاری نمی شود کرد
اما با ارایه مستندات ذکر شده توسط جناب عالی و ارایه ی مستندات خودتان می توانید به عالیترین مقام رسیدگی در کشور ،
دیوان عدالت اداری
رسما شکایت و تقاضای رسیدگی و دادخواهی نمایید
دیوان عدالت در صورت اصل بودن مستندات شما ، قطعا اسناد بعدی را باطل و سند به نام شما صادر می کند.
دیوان عدالت اداری فقط در تهران فعال می باشد
سه‌شنبه 16 آذر‌ماه سال 1395 ساعت 06:44 ب.ظ
ممنون از شما .
مستندات بنده رونوشت سند مالکیت و نامه از اداره ثبت کرج که سند بنام پدرم صادر گردیده و نامه هایی است که از ادارات مختلف جهت سرگذشت این زمین میباشد .
حال با توجه به اینکه پس از میخ کوبی زمین توسط کارشناس و رای منفی کمیسیون ماده واحده مبنی بر مستثنی نبودن آن زمین و اینکه زمین پس از میخ کوبی در پروژه اتوبان قرار گرفته و خاک برداری شده .چه مستندات دیگر میبایست ارائه شود .
لطفا توضیحات کامل و خلاصه بفرمائید .تشکر از شما عزیز
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
همین مدارک رو به همراه شکوائیه ی تنظیمی با مشورت وکیل ( متن شکوائیه مهم است )به دیوان عدالت اداری بنویسید و پی گیری نمائیید
شنبه 20 آذر‌ماه سال 1395 ساعت 09:39 ب.ظ
تشکر از شما
امتیاز: 0 0
چهارشنبه 24 آذر‌ماه سال 1395 ساعت 08:23 ب.ظ
سلام
بنده در خصوص قطعه زمینی سوالی دارم .
قطعه زمینی که سند مالکیت دارد و طبق ماده 56 جنگلها و مراتع ملی شده و طبق قانون 10 زمین شهری به بنیاد مستضعفان واگذار شده که قبلا خارج از محدوده شهر بوده ولی الان جزو محدوده شهریست .
1-برای اقدام جهت باز پس گیری به کدام مرجع قضایی باید مراجعه کرد؟
برخی میگویند دادگاه و برخی میگویند دیوان عدالت .
2-در صورت عدم نتیجه گیری برای رای کمیسیون 56 جنگها و با توجه به اینکه زمین در محدوده شهر میباشد آیا میشود به ماده 7 قانون زمین شهری استناد کرد و هزار متر زمین از این ارگان گرفت ؟ اگر بله شرایط را بفرمائید .
3-و اینکه در صورت عدم اثبات جهت ابطال رای کمیسیون این به این معنیست که زمین موات است ؟چون قانون زمین شهری جهت هزار متر میگه اگر مالک زمین موات شهری باشید هزار متر معوض میدهند .
لطفا راهنمایی بفرمائید
امتیاز: 1 0
پاسخ:
سلام
در این زمینه اطلاعات ندارم
اما هر کسی که مستندات مالکیت قابل دفاعی داشته باشد، قانون حق را به وی اعطا می نماید
اگر سند دارید قابل پیگیری و حصول است.
شنبه 4 دی‌ماه سال 1395 ساعت 12:02 ق.ظ
با سلام و وقت بخیر
قطعه زمینی قبل از انقلاب به صورت رسمی خریداری میشود که در سال 41 ملی میشود و طبق ماده 37 همان قانون به صورت غیر رسمی به بنیاد پهلوی واگذار میشود .سپس بعد از انقلاب شامل ماده 56 میشود و بعد از اینکه وارد حریم قانونی شهر میگردد سال 72طبق ماده 10 قانون زمین شهری بنام دولت سند میخورد و به بنیاد علوی واگذار میگردد .
حال با توجه به سرگذشت این زمین .
آیا این زمین که در محدوده شهر قرارگرفته موات است ؟
در صورتی که موات است آیا میشود از ماده 6 قانون زمین شهری جهت گرفتن 1000 متر از آن زمین اقدام نمود .
در صورت گرفتن 1000 متر آیا میشود مازاد زمین را هم طلب نمود .
طرف حساب اداره مسکن است یا منابع طبیعی؟
البته کمیسیون ماده واحده اعتراض رو رد کرده .این به چه معنی است .یعنی زمین موات است .
متاسفانه بنظر میاد قانون پیش بینی نکرده که زمینی که خارج از محدوده بوده و سپس وارد محدوده میشه تکلیف چیست .
یا اینکه چون بنام بنیاد علویست و در گذشته در ید بنیاد پهلوی بوده میشود طبق این دستورالعمل واگذاری املاک بنیاد علوی اقدام کرد؟
ممنون میشم توضیح بفرمائید .
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
در این زمینه اطلاعات ندارم
اما هر کسی که مستندات مالکیت قابل دفاعی داشته باشد، قانون حق را به وی اعطا می نماید
اگر سند دارید همه ی ملک دارای سند با طی مراحل قانونی قابل پیگیری و حصول است.
برای موات بودن زمین نیز استناد به عدم انتفاع از زمین قابل دفاع است. وقتی زمینی که نمی توانید از آن استفاده کنید ، موات می شود.
تغییر محدوده ی شهری و یا روستائی نیز خللی در مالکیت ایجاد نمی کند. اگر شما مالک هستید و سند رسمی دارید ، مهم نیست شهر است یا روستا ، موات است یا احیا
در مالکیت مستند ، حق با مالک است.
دوشنبه 6 دی‌ماه سال 1395 ساعت 03:21 ب.ظ
ممنون از راهنمایی شما
بنده بارها مراجعه کردم .میگویند چون قبل از قانون ملی شدن سال 41 آثار احیا وجود ندارد زمین ملی است و شما هیچ حقی ندارید .البته نوشته میتوانید در دادگاه اعتراض کنید ولی زمین سال 36 خریداری شده و 5 سال بعد هم دولت گرفته و زمانی برای احیا نبوده و تا امروز هم دست دولت است .مدارک و مستندات من سند زمین و نامه های رد و بدل شده بین ادارات جهت شرح واقعه زمین و اینکه در اداره ثبت و دفترخانه سند بنام پدرم ثبت شده است .حال اگر به دادگاه هم مراجعه شود و اینکه نظر براحیا بودن زمین است نه سند مالکیت چطور میشود احقاق حق کرد ؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
آخرین مرجع رسیدگی و مهمترین آن ها
دیوان عدالت اداری است
با ارایه ی مخصات و مستندات و مشاوره با وکیل و تهیه ی شکوائیه ای قابل اثبات ، در خصوص حق خود از دیوان عدالت اداری مطالبه نمائید
دیوان عدالت اداری می تواند راهگشا باشد.
اگر پاسخ آن ها شما را راضی نکرد ، دفتر بازرسی رهبری ، چون املاک بنام بنیاد علوی است ممکن است به شما کمک کند.
یکشنبه 12 دی‌ماه سال 1395 ساعت 07:46 ق.ظ
سلام بنده یک سندی رو میخام فک رهن کن چند هفته قبل اومدم. پرونده سازی کردم حالا قرار است پرونده رو بفرست گرگان تا در آنجا محاسبه کنن ولی متاسفانه پرونده و درخواستم در دفتر بنیاد علوی شهرستان گنبد خاک میخورد و با مراجعه مکرر بنده هیچ ترتیب اثری نمید خواهشمندم راهنمایی کنید چ کنم متشکر
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
فقط با پیگیری
راه دیگری نمی بینم.
از امام جمعه یا فرماندار و نماینده ی شهرتان می توانید کمک بگیرید
دوشنبه 13 دی‌ماه سال 1395 ساعت 05:40 ب.ظ
با سلام مطلب شما را در بار بناید علوی و اصلاح ایین نامه خواندم
پدر من در المان زندگی میکند و برای من از یک اقایی زمینی در روزتای بنفشه ده کلاردشت خریده است بنام من که من نیز در اللمن زندگی میکنم.. ان زمین را ندیده است البته ولی چون ان ان اقای فروشنده پدر دوست صمیمی وی بوده است به وی اطمینان داشته است. ان برگه خرید یک قولنامه بوده دستنویس و نه سند. حال دوستی گرامی در کلاردشت از من وکالتنامه ای گرفته است و رفته دنبال پیگیری کار سند زمین.زمین من 1000 متر است و در مرحله روستایی است و سند مسکونی نداشته. ان اقای دوست پی گیر گرفتن سند است برای ان زمین از شورای محل حکم مسکونی بودن زمین را گرفته بشرط دیوار کشی و زدن اتاقک با سقف. یکدفعه ولی بنیاد علوی سر و کله اش پیدا شده که این زمین متعلق به این بنیاد است و بایستی مطابق نرخ کارشناسی تقریبا برابر قیمت زمین به ان بنیاد پول دهیم تا بنام من سند زده شود. من اتفاقی برای اینکه نمیدانستم بنیاد علوی اصلا چی هست رفتم در گوگل سرج کردم و با وبلاگ شما برخوردم و انرا کپی و برای دوست خانوادگی در کلاردشت ارسال کردم. حال سوال من اسن است که زمین من نیز شامل این تخفیف میشود؟ و یا باید صاحب ان در زمان شاه در ایران مقیم میبوده باشد؟
ممنون میشوم چناچه اطلاع دارید مرا در جریان بگذارید. با سپاس از وقت گرانبهایی که صرف میکنید برای پاسخ دادن.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
همه ی زمین های بنیاد علوی شامل این مبحث می شوند. حتی زمین شما
ربطی به حضور مالک در ایران و خارج از کشور نداردو فقط باید برگه ای دال بر مالکیت داشته باشید
ساخت یک انباری کوچک برای قابل احداث بودن و ارائه ی سند لازم است
این موضوع شامل تمام زمین ها می شود زمین باید حصار کشی شده باشد و باید اتاقکی در زمین موجود باشد تا سند زده شود
سه‌شنبه 14 دی‌ماه سال 1395 ساعت 04:17 ق.ظ
با سلام. از اینکه سریع پاسخ دادید بسیار متشکرم . ولی من از ایین نامه ببیاد علوی این را فهمیده بودم که باید کم بضاعت بود و یا بی بضاعت و از کمیته امام مستمری گرفته باشد صاحب زمین و زمین را قبل از ۱۳۵۸ خریده باشد.
ولی اگر مشمول زمین من نیز که در خارج هستم میشود خیلی خوبه.
به هر حال خسته نباشید که وقتتان را صرف پاسخ به هموطنانتان میکنید.
در ضمن بابت غلطهای تایپی پست دفعه قبل پوزش میخواهم.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
ممنونم
البته برای بی بضاعت ها تسهیلات بیشتری درنظر گرفته شده است .
اما آئین نامه شامل همه ی زمین های بنیادی می شود.
برایتان شادی و سلامتی آرزو می کنم
جمعه 22 بهمن‌ماه سال 1395 ساعت 09:05 ق.ظ
با سلام به رهبرکبیر انقلاب اسلامی ونهایت تشکر وقدر دانی را داریم و خدمت کارانی که زحمت کشیدن و دلمان شاد کردن دلشانشاد وخدا قوت میگویم و سوالم اینه الان تاریخ 95/10/15پرونده تکمیل گفتن میبریم تهران حالا چقدر زمان برای اماده شدن سند طول میکشد یک ماه یک سال بیشتر کمتر از جواابتان ممنون و تشکر
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
کار اداری است و متاسفانه نمی دانم چقدر طول میکشه
اما از تجربیات دیگران
بیش از 6 ماه طول میکشه
یکشنبه 20 فروردین‌ماه سال 1396 ساعت 01:54 ب.ظ
با سلام و تشکر از محبتهای حضرتعالی ،یکی از مشکلات اساسی ما این هست که به حقوق خودمان آشنا نیستیم ،آنجا که می خواهیم اعتراض کنیم ،اعتراض نمی کنیم ،آنجا که می بایست تشکر و قدردانی از این عزیز بزرگوار انجام بدهیم ،انجام نمی دهیم .مجددا از حضرتعالی تشکر و سپاسگزازی می نمایم
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام و سپاس
سه‌شنبه 29 فروردین‌ماه سال 1396 ساعت 04:57 ب.ظ
سلام،میخواستم ببینم قیمت روزی که بنیاد علوی برای زمین تجاری در نظر میگیرد به چه میزان است،یعنی ارزش گذاری کارشناسان بنیاد مثل ارزش گذاری قیمت بیرون میباشد؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
من نمی دانم . اما می توانید با
شماره تماس بنیاد علوی غرب مازندران
نوشهر
01152334411
01155334412
تماس بگیرید و با کارشناس فروش هماهنگ کنید
چهارشنبه 6 اردیبهشت‌ماه سال 1396 ساعت 06:41 ب.ظ
<

سلام و خسته نباشید اینجانب در سال ٩٤ اقدام به خرید یک پلاک زمین به متراژ ٢٣٣متر در روستایى از توابع شهرستان محمودآباد کرده و در این زمین که کاربرى زراعى باغى داشته اقدام به ساخت بنا نمودم ودر پایان با پرداخت جریمه از طریق کمیسیون ماده ٩٩ از بخشدارى پایان کار گرفتم در حال حاضر جهت دریافت سند به اداره ثبت مراجعه کردم که گفتند باید از بنیاد جواب بگیرى که ملک تعلق به بنیاد دارد یا خیر، از طرفى فردى که بنده ملک را از وى خریدارى کردم ثبت نام اداره ثبت به نام وى بوده و از آنجایى که توان مالى اجازه ثبت نام مجدد اداره ثبت را نمیدهد باید منظر پاسخ استعلام به نام آن فرد باشم ، حال که خودم میخواهم پیگیرى کنم اداره محترم شهرستان بابلسر همکارى صحیح نمیکند و واقعا من میخواهم مشکلم برطرف شود تا هرچه زودتر سند خودم را بگیرم لطفا راهنمایى بفرمایید
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
ماده 99 یعنی این که شما خلاف ضوابط در باغی - زراعی خانه ساخت اید

توان مالى اجازه ثبت نام مجدد اداره ثبت را نمیدهد
برای پیگیری سند هزینه ی ثبت بسیار پایین است. اما چون مالک قبلی تقاضا و کد پیگیری در ثبت دارد . شما با سند خرید و مراجعه به ثبت می توانید مراحل پیگیری را به نام خود کنید
به اداره ثبت املاک مراجعه کنید

البته اگر بنیادی باشد طبق ضوابط باید هزینه ی بنیاد را بدهید
یا با شماره تماس بنیاد علوی غرب مازندران
نوشهر
01152334411
01155334412
تماس بگیرید و با کارشناس فروش هماهنگ کنید
پنج‌شنبه 7 اردیبهشت‌ماه سال 1396 ساعت 12:51 ب.ظ
450 متر مسکونی حوضه شهری در کلاردشت فروختم نسخ هم داریم به نام باباست.خریدار بخواد سند بگیر بنیاد ازش پول میخواد ؟چه مقدار؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
با شماره تماس بنیاد علوی غرب مازندران
نوشهر
01152334411
01155334412
تماس بگیرید و با کارشناس فروش هماهنگ کنید
دوشنبه 11 اردیبهشت‌ماه سال 1396 ساعت 02:57 ب.ظ
آیا احد از وراث در صورت امتناع و مخالفت دیگران می تواند کل عرصه را از بنیاد خریداری نماید
یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ @ ۰۸:۴۷ ب.ظ
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
در صورتی که خرید نامه یا امضای توافق بقیه ی وراث را داشته باشد.
هر یک از وراث می تواند به تنهائی و یا به نمایندگی دیگران درخواست اخذ سند کند.
چهارشنبه 7 تیر‌ماه سال 1396 ساعت 06:09 ب.ظ
سلام
برای مقابله با بنیاد علوی و اثبات مالکیت در دادگاه که طی ماحل اخذ سند به آن دچار شدیم بایستی مالکیت در چه سالی از قبل انقلاب اثبات گردد؟
در ضمن ملک 680 متر در کلاردشت مازندران میباشد
با سپاس
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
به نظرم داشتن بنچاق و ریشه ی سند لازم است
سندی که پیش از آن سند دیگری موجود نباشد
دوشنبه 26 تیر‌ماه سال 1396 ساعت 07:31 ب.ظ
سلام یک پیام مستقیم( خصوصی) فرستادم ولی جوابی نگرفتم لطفا چک کنید
امتیاز: 0 1
پاسخ:
سلام
در خصوص سوال شما اطلاعات ندارم
می توانید به بنیاد علوی محدوده ی خود مراجعه کنید
یکشنبه 8 مرداد‌ماه سال 1396 ساعت 12:50 ب.ظ
سلام
ما زمینی خریدیم‌حدود ۱۵ سال پیش ب مساحت ۶۰ متر و حالا دو طبقه ساختیم اون زمان قولنامه ای خریدیم الان متوجه شدیم اگه بخوایم سند بگیریم نمیشه چون واسه بنیاد علویه، از جایی هم شنیدیم ک گفتن ۵۰ درصد ارزش خونرو میگیرن تا سند بدن درسته؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
بنیاد ارزش زمین رو می گیره نه خونه
ارزش خونه بدون پروانه و جواز رو بنیاد مسکن می گیره در روستا ماده 99 و در شهر ماده 100 رو شهرداری می گیره
سه‌شنبه 10 مرداد‌ماه سال 1396 ساعت 09:07 ب.ظ
با سلام،
برای زمینی که سندی اعیان دارد، برای گرفتن سند عرصه چه کار باید کرد؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
در این زمینه اطلاعات ندارم
سه‌شنبه 7 شهریور‌ماه سال 1396 ساعت 12:56 ب.ظ
با عرض سلام و احترام
من 85 سال سن دارم وبا یک ندانم کاری و اشتباه بزرگ ضامن فردی شدم و سند منزل خود را در بانک گذاشته وبرای ایشان وام گرفتم اما قسط وام را نپرداخته بود وبانک منزل مرا مصادره میخواست بکند ومن مجبور شدم منزل خود را بفروشم وپول بانک را بدهم وبا هزاران دوندگ دادگاه زمین مشائی را به متراژ750متر به من واگذار کرده نه میتوانم بفروشم تا یک خانه کوچکی بگیرم خواهش میکنم مشکل مرا حل کنید تا با این سنم محتاج فرزندانم نشوم لطفا مرا یاری کنید اگر بتوانم سند انجا را بگیرم شاید بتوانم بفروشم ویک سر پناه برای خود و همسر پیرم بگیرم خواهش میکنم مشکل مرا حل کنید شماره تماس 09198597236
امتیاز: 1 0
پاسخ:
سلام
در این زمینه اطلاعات ندارم
شنبه 11 شهریور‌ماه سال 1396 ساعت 02:39 ق.ظ
با سلام. صاحب و متصرف زمینهایی هستیم در محمودآباد روستای چهاافرا که از حدود سال 1320 در اختیار پدر بزرگ ما بوده است و پس از فوت ایشان از 1366 در اختیار مادرمان و ایشان هم در 1382 به ما 4 برادر داده است. این زمینها پلاک فرعی دارد ولی در اسناد اداره ثبت بنام هیچ کسی سند تنظیم نشده است ولی بنیاد علوی اعلام میکند که مربوط به آنهاست. چطور میشود که هیچ سندی بنام خاندان پهلوی و یا ایادی آنها تنظیم نشده باشد و زمین هم بتوسط پدر بزرگ ما تبر تراشی شده باشد و الان بنیاد اعلام بکیند که باید از ایشان بخریم؟ آیا میشود؟ آیا مگر نه این هست که باید سند بنام خاندان پهلوی و یا ایادی آنها باشد؟ و اگر به فرض حق بودن , قیمت کارشناسی روز را چه کسی مشخص میکنند؟ کارشناسان بنیاد یا کارشناسان ثبت و دارایی؟ اگر پاسخ بفرمایید بسیار سپاسگزار و ممنون خواهم شد. با سپاس
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
در این زمینه اطلاعاتی ندارم
اما اگر در بنیاد به نام خودشان باشد. مثل بقیه ی زمین ها عمل می شود
چهارشنبه 5 مهر‌ماه سال 1396 ساعت 11:34 ب.ظ
سلام،پدرم سال۸۳ زمینی در ساحل رودسر از فردی که به گواهی بنیاد علوی متصرف بود خرید این شخص صورت مجلس تفکیکی از بنیاد هم داشت پس از خرید زمین پدرم قاعدتا به عنوان قایم مقام متصرف خواهند بود و اولویت خرید با ایشون هست اما متاسفانه با وجود درخواست خرید ملک از طرف پدرم بنیاد مستضعفان چون زمینهای ساحلی ارزشمند شدن حق تصرف ایشون را نادیده گرفتن و برای پدرم شکایت خلع ید مطرح کرده میخواستم بدونم که قانونا ما چ کاری میتونیم بکنیم؟؟؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
قائدتا اگر مدرک مستند ( سند دار ) بابت خرید زمین دارید. بنیاد نمی تواند ادعا کند
با مراجعه به مراجع ذی صلاح می توانید پیگیری کنید
چهارشنبه 12 مهر‌ماه سال 1396 ساعت 04:28 ب.ظ
<>


با عرض سلام و وقت بخیر.
مهندس عزیز؛
بنده دو قطعه زمین 700 متری خریداری کردم که کاربری باغ دارند و بنیادی هستند.
نظرم این بود که این دو زمین که همجوارهم هستند را جدا جدا سند بگیرم تا در آینده قدرت تفکیک و مانور بیشتری داشته باشم.
یکی از دوستان گفتند که اگر هر دو را تجمیع کنم هم هزینه بنیاد کمتر میشود و هم مجوز ساخت راحتتر میدهند. آیا اینطور است؟
ضمنا بنده با حقوق کارمندی مشمول بند ج میشوم یا خیر؟
سپاس از وبلاگ بسیار ارزشمندتان
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
اگر در زمین 700 متری جواز شاخت بنا می دهند
تفکیک آن می تواند در هر زمین 250 متر بند ج داشته باشد
وگرنه پس از تجمیع یک 250 متر تخفیف خواهد خورد.
با ارائه ی مدارک کارمندی شامل بند ج خواهید شد
شنبه 11 آذر‌ماه سال 1396 ساعت 05:16 ب.ظ
با عرض سلام و ادب ، جد بنه مالک بزرگی بوده و خطهای اجاره مربوط به 120 سال پیش (مربوط به خودش) تا حدود 90 سال پیش (مربوط به وراثش) در اختیار دارم که به موجب اونهامناطق و مزارع و مراتع وسیعی رو اجاره داده بود. الآنم خیلی ها به عنوان یه مالک بزرگ در منطقه می شناسنش و استشهادی هم دراین زمینه از مردم به مهر و امضای شورای محل گرفتم. ... ایشون حوالی 1304مرحوم شدن. حدس قوی میزنم که اسناد و بنچاق و نسقهای قدیمی در میان باشه، اما بعللی از ما مخفی شده. ... الآن بنیاد علوی بعضی از مناطق نزدیک کوه و مراتعو تحت تصرف داره و جدیدا دربعضی از روستاها و دهستانها به مردم اعلام کرده بیان از بنیاد سند بگیرن. ... اگه راهنماییم بفرمایید ممنون میشم.با این استشهاد و اجاره نامه های قدیمی که مهر وعاظ و روحانیون وقت پاشه و اسم مناطق مورد اجاره ذکر شده میشه کاری کرد؟؟؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
ابتدا با اسناد و مدارک موجودبه اداره ی ثبت اسناد و املاک شهرتان مراجعه و در صورت عدم موفقیت به دیوان عدالت اداری مراجعه نمایید
پنج‌شنبه 16 آذر‌ماه سال 1396 ساعت 01:23 ب.ظ
سلام وقتتون بخیر.
جسارتا قطعه زمینی در منطقه زانوس موجود هست که بنیاد علوی نوشهر مدعی است که مربوط به بنیاد است ولی وقتی ازشون درخواست کردیم نامه ای دال برمالکیت زمین فوق الذکر بنام بنیاد علوی جهت پرداخت هزینه ها و آزاد سازی سند کردیم متاسفانه سر باز زدند. با امام جمعه محترم نوشهر هم در این خصوص صحبت شده ولی ایشون هم جهت انجام امور نیاز به نامه ای از طرف بنیاد علوی دارند.
با توجه به اینکه در هیچ کجای استعلامات و مجوزهای شورا و دهیاری جایی سخن از بنیادی بودن زمین فوق به میان نیامده و بنیاد علوی هم تنها بصورت شفاهی خودش رو مالک اعلام میکند و حاضر به ارائه نامه تاییدیه نمیباشد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید از چه طریقی میشود این موضوع و صحت ادعای بنیاد علوی رو پیگیری کرد؟
ممنون میشم کمکی بفرمایید.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
با مراجعه به اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان می توانید بنیادی بودن زمین را مشخص نمایید
کارکنان آن اداره محل هائی که در تملک بنیاد است را می شناسند
در صورتی که به نتیجه نرسیدید از طریق ارسال درخواست و نامه به دیوان عدالت اداری می توانید پیگیر خواسته ی خود باشید.
سه‌شنبه 28 آذر‌ماه سال 1396 ساعت 01:40 ق.ظ
سلام و عرض خسته نباشبد، من میخوام یک قطعه زمینو از بنیاد خریداری کنم میخوام بدونم اگه مالک اصلی به ایران بیاد و ادعای مالکیت کنه تکلیف من چی میشه و اینکه اگه من این زمینو بخرم و بعدا بخوام بفروشم نیازی به اجازه بنیاد هست یا خیر؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
در صورتی که ملکی دارای سند به نام باشد
هر زمان مالک اراده کند ملکیت با او خواهد بود
در صورت خرید ، اگر در خریدنامه قیدنشود حق واگذاری به غیر را ندارید
می توانید بفروشید
وگرنه نمی توانید
جمعه 1 دی‌ماه سال 1396 ساعت 08:50 ب.ظ
سلام من 100متر زمین دارم یک خانه قدیمی به مساحت 40مترزندگی میکنم زمین 50 مترعلوی است و50متر دیگر سند مادر دارد چکار کنم
امتیاز: 0 0
پاسخ:
با مراجعه به اداره ثبت اسناد شهرستان و در خواست تفکیک و تجمیع دو قطعه در قطعه ای واحد اقدام کنید
شنبه 2 دی‌ماه سال 1396 ساعت 10:43 ق.ظ
سلام در شهرستان کلاردشت 2400 متر مربع زمین زراعی (کشاورزی بصورت دیم ) دارم وخارج از طرح هادی روستا میباشد وشش دانگ مالکیت آن هم مربوط به بنیاد است وتوان مالی ضعیفی دارم ایا شامل بند ج میشوم یا نه ؟ متشکرم لطفا راهنمایی نمایید .
امتیاز: 0 0
پاسخ:
متاسفانه در این زمینه اطلاعی ندارم
به نزدیکترین اداره ی بنیاد علوی محل سکونت مراجعه کنید
جمعه 22 دی‌ماه سال 1396 ساعت 07:00 ب.ظ
سلام . پدر بنده از سال ۵۸قطعه زمینی از اراضی حسنعلی منصور واقع در گلستانیکم مهر شهر . دارد ولی متاسفانه بدلایلی تاکنون نتوانسته سند زمین را از اداره بنیاد مستضعفان بگیرد. بعد از گذشت ۴۰سال حالا که میخواهند سند بدهند قیمت سند زمین با قیمت روز زمین دقیقا یکی زده اند. تنها لطفی که داده اند ۴۰درصد پیش مابقی ۲۴ماهه . که این اصلا قابل پرداخت نیست از طرف ما. کسی که تمام عمرش را به پای کشاورزی گذاشته وهیچ حقوق بازنشستگی وپس اندازی ندارد چگونه میتواند سند زمین خود را بگیرد . درحالی که برادر بزرگ بنده جانباز ۳۵درصد هستند. متاسفانه نمیدانیم چیکار بکنیم . اگر میشود شما راهنمایی کنید مارا . ممنون
امتیاز: 0 0
جمعه 13 بهمن‌ماه سال 1396 ساعت 01:06 ق.ظ
باسلام بنده زمینی به مساحت هزار متر ۵با کاربری باغ در خیابان اصلی کمربندی دارم و با توجه به نداشتن هیچگونه ممر در آمد جهت اخذ سند چه مبلغی باید به بنیاد پرداخت نمایم
امتیاز: 0 1
پاسخ:
سلام
مبالغ رو بنیاد با توجه به ارزش معاملاتی زمین در منطقه ی شما
اعلام می کند
چهارشنبه 29 فروردین‌ماه سال 1397 ساعت 12:32 ب.ظ
سلام علیکم ،بنده کلثوم غزالیان خود سرپرست تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ساکن شهرستان چالوس قطعه زمین به مساحت ۲۰۰ متر از مادرم که او هم از پدرش به ارث برده بود به اتفاق دو برادرم به ارث بردیم و لذا برادرانم باتوجه به وضعیت مالی و معیشتی از حق خود گذشته و زمین را به بنده واگذار کردند بر همین اساس برای دریافت سند اقدامات قانونی از طریق کمیته امامت امام خمینی نوشهر و سازی و مکاتبه با بنیاد علوی نوشهر صورت دادند و نهایتا با تکمیل مدارک مورد نظر بنیاد علوی و تایید مراجع ذیصلاح قانونی پرونده در شهریور ۹۶ به بنیاد علوی تهران ترانه ارسال شد و از طریق بنیاد علوی نوشهر به بنده فرمودند سه دیگر سند صادر و تحویل بنده خواهد شد و حالا که اواخر فروردین ۹۷ است خیری نشد لطفا رسیدگی بفرمائید و پاسخ و نتیجه را به پست الکترونیک بالا اعلام بفرمائید ضمنا شماره پرونده که به بنده اعلام کردند ۴۱۷-۹ می باشد
با تشکر
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
سرکار خانم از بنیاد چالوس باید پی گیری کنید
ببینید مشکل کجاست
شنبه 15 اردیبهشت‌ماه سال 1397 ساعت 10:03 ب.ظ
سلام زمینی دارم در قائمشهر و میخوام سند بگیرم و متراژ زمین 170 متره
میخواستم بدونم بنیاد علوی بهش تعلق میگیره یا نه؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درصورت اجازه ی ساخت در شهرداری
بنیاد مشکلی نخواهد داشت
جمعه 11 خرداد‌ماه سال 1397 ساعت 11:49 ق.ظ
سلام خدمت شما بزرگوار
بعضی منازل در تهران هست که گفته میشه ریشه اونها هم بنیادی هست،
آیا در بعضی مناطق تهران هم بنیاد پهلوی زمینها رو به نام خودش ثبت کرده بوده؟
یا اینکه تصرف این زمینها طور دیگری بوده؟
من میخوام خونه ای بخرم که گفته میشه ریشه بنیادی داره، آیا این احتمال هست که شخصی بیاد ادعا کنه که سند داره و با مشکل مواجه بشیم ؟
البته این خونه ای که قصد خریدش رو دارم دارای سند تک برگ هست و ظاهرا هیچ مشکلی نداره اما وقتی پیگیر شدیم گفتند ریشه بنیادی داره.
پیشاپیش از پاسخگوییتون خیلی ممنونم.
امتیاز: 1 0
پاسخ:
سلام
بنیاد علوی یا بنیاد مستضعفان ؟
بنیاد مستضعفان حتی در صورت داشتن سند ممکن است که صاحب سند اصلی با ارائه ی اصل سند و یا سند مادر بتواند مال خود را پس بگیرد.
اما در بنیاد علوی
اگر ریشه ی بنیادی دارد و سند به نام هم دارد . دیگر کسی ادعایش پذیرفته نمی شودو قاعدتا حق بنیاد رو پرداخت کرده
ولی می توانید از بنیاد علوی جویا شوید که سهم بنیاد پرداخت شده یا نه
یکشنبه 27 خرداد‌ماه سال 1397 ساعت 10:32 ق.ظ
سلام علیکم، زمینی پدری داریم در کتالم که همجوا با یکی از زمینهای بنیاد علوی میباشد، به علت اینکه زمین پدریم با زمینهای دیگر مصور شده است و راه ورودی ندارد ، صرفا میتواند از همین زمین بنیاد تردد کند ، آیا میتوان از طریق این مصوبه نسبت به خرید با این قیمتها اقدام نماییم یا حتما باید مثلا در مزایده شرکت کرد؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
این مصوبه فقط برای زمین های در اختیار اشخاص حقیقی است.
وقتی ملک در مالکیت بنیاد علوی و یا اشخاص حقوقی است فقط از طریق شرایط اداری مزایده امکان خرید مهیا می شود
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد