سخن مدیر مسوول نشریه ی « ساحل دریا » شماره ی 44  ؛  ششم مهر ماه  1393در استان گیلان که سرشار از طبیعت زیبا و بکر است واستعداد صنعتی در آن بارور نشده است ، تنها راه رشد و توسعه ی اولیه ای که به نظر می رسد می تواند اثر گذار باشد ، رونق و توسعه ی گردشگری است.


گذر از گردشگری سنتی و قرار گرفتن در یک سیستم هماهنگ ، مدون و برنامه ریزی شده و دریک کلام گردشگری صنعتی از اولویت های ناگزیر استان گیلان است. گیلان با صنعت آلوده خواهد شد و با بی توجهی به حفظ طبیعت ِ سرشار از مواهب الهی ، هیچ چیز برای بالیدن ندارد!!!


گیلان به علت طبیعت متنوع و نزدیکی به پایتخت ،  کانون توجه  پایتخت نشینان است ، پیش بینی زیرساخت های لازم توسعه ی گردشگری و افزایش فرهنگ گردشگر پذیری ، مهم ترین اولویت استان باید باشد.


تراکم نسبی جمعیتی بالا و به هم فشردگی شهرهای استان گیلان و نزدیک بودن به استان های مازندران و اردبیل ، استان گیلان ، خصوصا شهرستان رشت را مرکز توریسم درمانی منطقه کرده است.  توجه ی ویژه ی برنامه ریزان و سیاست گذاران استان ، می تواند این مرکز توریست درمانی منطقه ای  را ، با توجه به طبیعت زیبای منطقه و وجود ، دریا ، ساحل ، جلگه ، کوهپایه و کوهستان ، به یک مرکز بین المللی توریسم درمانی مبدل کند.


گام نهادن در توسعه ی گردشگری حلال ، اولویت اول کشور می تواند باشد و کشور را از وابستگی به نفت ، نجات خواهد داد.

در این مختصر توجه به واژه های کلیدی گردشگری حلال ، گردشگری صنعتی و توسعه ی فرهنگ گردشگری ، دارای اهمیت بسزائی است.

 

 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد